Image تکنولوژی

یونیتی بهتر است یا آنریل انجین Unity در مقابل Unreal

از کدام موتور بازی سازی استفاده کنیم؟ آنریل انجین و یا یونیتی کدام یک بهتر است؟ مقایسه کامل unity و Unreal

سلام دوستان

با توجه به این که جدیدا موتور بازی سازی Unreal Engine 5 اومده که خیلی قدرتمند هست می خوام بررسی کنم که ایا هنوز دلیلی هست که از unity استفاده کنیم؟

 

1) کراس پلتفرم بودن

گیم انجین unity کراس پلتفرم هست یعنی شما با یک بار کد نویسی خروجی windows , Linux , Mac OS و Web و حتی VR میگیرین

در صورتی که آنریل اینطور نیست

 

2) ایا قصد یک شاهکار گرافیکی مانند کالاف دیوتی وارزون را دارید؟

اگر گرافیک بازی برای شما خیلی مهم هست و قصد دارید یک شاهکار گرافیکی بسازید unreal انجین گزینه مناسب تری است هرچند در نسخه های جدید تر یونیتی قدرت گرافیکی به صورت چشم گیری افزایش یافته و تا حد زیادی خود را به انریل نزدیک کرده است

 

3) زبان برنامه نویسی

در انریل برای استفاده از تمام قدرت انجین باید از c++ استفاده کرد البته می توان از زبان java script هم استفاده کرد که توصیه نمی شود

در یونیتی برای استفاده از تمام قدرت انجین باید از c# استفاده کرد البته میتوان از زبان boo و js هم استفاده کرد که توصیه نمی شود

 

4) توصیه در جهت استفاده از هر کدام

  • بازی‌های سه بعدی: هر دو موتور دارای قابلیت‌های سه بعدی عالی هستند، اگرچه آنریل انجین از لحاظ وفاداری گرافیکی بهترین است.
  • بازی‌های دو بعدی: هر دو موتور می‌توانند ساخت بازی 2D را انجام دهند، اگرچه Unity تمرکز و مجموعه ابزار بسیار بیشتری در اختیارتان می‌گذارد.
  • بازی‌های واقعیت مجازی: Unity در VR بسیار عالی است؛ زیرا پلاگین‌ها بسیار متنوع هستند و در زیرساخت‌های کلی XR ادغام می‌شوند.
  • بازی‌های واقعیت افزوده: هر دو موتور می‌توانند AR را انجام دهند، اگرچه Unity مدتی طولانی است که این کار را انجام می‌دهد و سیستم‌های بسیار تعریف شده‌تری دارد.
  • بازی‌های چند نفره: هر دو موتور می‌توانند این کار را انجام دهند، اگرچه Unreal تنها موتور دارای پشتیبانی کامل از این نوع بازی‌ها است. حالت چند نفره یکپارچه Unity هنوز در حال توسعه است.
  • بازی‌های موبایل: در مقایسه آنریل و یونیتی برای بازی سازی اندروید، یونیتی بهترین موتور برای ساخت بازی موبایل و اندروید محسوب می‌شود.

 

5) بازی های ساخته شده

یونیتی:

کالاف دیوتی موبایل

 Assassins Creed Unity

Rust

Cities: Skylines

Hearthstone

 Ori and the Blind Forest

Amoung Us

Escape From Tarkov

Fall Guys: Ultimate Knockout

 

آنریل:

fortnite

Injustice 2

Final Fantasy 7 Remake

Batman: Arkham City

Gears 5

Little Nightmares 1 & 2

Star Wars Jedi: Fallen Order

Dragon Ball FighterZ

و....

 

پایان.